מכשירי חשמל במטבח שדורשים שקע כוח

מכשירים חשמליים עם שקע כוח; מהם, מדוע צריכים שקע מיוחד ומה חשוב לדעת? – קראו כאן. 

בין אם מדברים על מטבחים קטנים או גדולים יותר, בניית מטבח מחייבת התחשבות ותכנון נכונים בכל הנוגע להפחתת העומסים החשמליים. לכן בניית מטבחים מצריכה, בין היתר, לתכנן אילו מכשירי חשמל יחוברו לאילו שקעים – האם לשקע רגיל? תלת פאזי? שקע כוח? – נסביר, המשיכו לקרוא. 

באופן כללי, שקעי כוח וכן שקעים סטנדרטיים מותאמים עד 16 אמפר. אבל, ישנם הבדלים מהותיים בין שקע חשמל רגיל לבין שקע כוח. בתור התחלה, שקע הכוח מוזן ע"י מפסק עצמאי בלוח החשמל. זאת, בניגוד לשקע רגיל אשר אינו מקבל חשמל ישירה מלוח החשמל. בפועל, השקע הרגיל חולק את הזנת לוח החשמל עם מכשירים חשמליים שונים בבית.

אילו מכשירים צריכים שקע כוח ולמה? 

שקע הכוח כולל בתוכו חיווט של חוטי חשמל עבים יותר מאשר החוטים שניתן למצוא בשקעים רגילים. כפועל יוצא מכך, שקעי כוח מסוגלים לנתב זרם חשמלי במתחים גבוהים יותר. מזגן, בניגוד למכשירי חשמל אחרים, אכן צורך חשמל במתח גבוה ולכן הוא מצריך שקע כוח. כמו כן, חלק מהמכשירים המצריכים שקעי כוח הם הבאים: 

 • מכשירים המחייבים שקע כוח עצמאי ונפרד:
  • מזגן המייצר 2 כ"ס ומעלה.
  • כיריים מהסוג של אינדוקציה.
  • מזגן עילי מכל סוג (גם מתחת ל-1 כ"ס). 
  • מכונת כביסה ומייבש כביסה (צריכים כל אחד בנפרד שקע כוח עצמאי).
 • מכשירים שאין חובה לחברם לשקע כוח, אך מומלץ לעשות זאת: 
  • מדיח כלים. 
  • מקרר.
  • תנור אפייה. 

מה היתרונות בשקע כוח עצמאי? 

כאשר מחברים מכשירים חשמליים לשקעי כוח נפרדים, הם מקבלים הזנת חשמל ישירה, מה שעוזר לתכנן נכון את הפחתת העומס החשמלי בבית ולמנוע קצרים חשמליים. כמו כן, כאשר מכשיר חשמלי מקבל הזנה ישירה משקע כוח, הפעולה הזאת מסייעת בהפחתת הבלאי של הרכיבים הפנימיים בו. לשן, חשמלאים תמיד ימליצו על התקנת שקע כוח למכשירי חשמל "לבנים" (מכשירי חשמל גדולים). 

כיצד לאתר חשמלאים מוסמכים במרכז?

אם אתם מעוניינים לאתר חשמלאים מוסמכים במרכז הארץ עבור התקנת שקע כוח או לוח תלת פאזי, הדרך למציאת חשמלאי מוסמך זריזה במיוחד בימינו. כל מה שצריך לעשות זה השוואת מחירים בין חשמלאים מורשים במרכז ולאתר את הנכון לכם ביותר. ההמלצה היא לקבל לפחות 3 הצעות מחירים שונות, כי רק ככה יהיה ניתן לקבל תמונה ברורה יותר של השוק ולהבין את המחירים הנהוגים בו להתקנת השקע. לסיכומו של דבר, התקנת שקע כוח לא רק תגרום למכשירי החשמל לעבוד חלק, אלא גם תקטין בהם בלאי עתידי. לכן, התקנת השקע מומלצת במיוחד בבתים ובמטבחים עם ריבוי מכשירים חשמליים. 

מאמרים נוספים בנושאי מטבחים

מטבח קלאסי לבן

מטבח קלאסי לבן

המטבח הלבן הוא אכן קלאסיקה והוא תמיד מהווה בחירה מועדפת על מעצבי פנים בזכות האלגנטיות, הפשטות

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

/ 5.

צור קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן