מטבחים איטלקיים

מה מאפיין מטבחים איטלקיים?

איטליה היא מהמדינות המפורסמות בעולם כיום, כארץ ששינתה דרמטית את האנושות והותירה בה את חותמה – עוד מהקמת האימפריה הרומית ועד לנס הרנסנס במחצית המילניום הקודם, דרך המצאתם של מאכלים אשר קיימים כיום בכל קצוות תבל ועד להתמחויות במגוון תחומים שקשורים לאומנות ואסתטיקה כמו רכב, קפה, או כדורגל.

לכן, לא מפתיע לגלות כי גם בעולם המטבחים יש לאיטלקים דריסת רגל משמעותית, כאשר כיום מהווים מטבחים איטלקיים שם דבר בשל העיצוב הייחודי שלהם, עיצוב שבשנים האחרונות מושך עוד ועוד ישראלים לבחור להתחדש במטבח איטלקי שעוצב ונעשה בהשראת רעיונות אשר הגיעו היישר מארץ המגף.

מטבח איטלקי – כזה שנבנה באמצעות חומרי גלם איכותיים

בראש ובראשונה כאשר מנסים לאפיין מטבחים איטלקיים או את הקו המחבר שלהם, חשוב לבחון את סוג ואיכות חומרי הגלם שנעשה בהם שימוש במסגרת בניית המטבח.

באיטליה, לאור מקומו הרם במעלה של אוכל בחברה, למטבח מקום של כבוד אשר בהתאם מופנים אליו משאבים רבים ומחשבה רבה עוד יותר, זו גם הסיבה שמיקומם של מטבחים איטלקיים נוטה להיות לרוב במרכז הבית עצמו, כעדות לכך שכאן בני הבית מבלים חלק ניכר ומשמעותי מזמנם המשותף.

אך בחזרה לחומרי הגלם, מטבחים איטלקיים הם כאלו אשר לרוב נבנים מעץ מלא, כאשר כלל המוצרים השונים שקיימים במטבח – החל מהמקרר דרך המדיח ולבסוף גם הכיריים התנור ומכונת הקפה צריכים להיות ממותגים מוכחים וברמת איכות גבוהה בהתאם.

מטבח איטלקי שחור יוקרתי doimo cucine מדגם ASPEN

מטבחים איטלקיים – קלאס דרך פשטות

בנוסף לכך, קשה שלא להצביע על עוד מאפיין רוחבי שקיים במטבחים איטלקיים שמתחלק ל- 2 צדדים המשלימים זה את זה, הראשון נוגע לפשטות הרבה שיש בתפעול המטבח, והשני ברמת האלגנטיות שיש לו.

כלומר, מטבחים בסגנון איטלקי הם כאלו שבהם נוח וברור היכן כל חלק במטבח נמצא, כאשר ההתמצאות בהם היא פשוטה וטבעית מאוד, כאשר לצד אותה פשטות או שמא אולי בגללה, מדובר גם במטבחים המחזיקים באלגנטיות וקלאס גבוהים מאוד, כאלו שנותנים לך תחושה שלא מרפה ממך כל עוד הינך במטבח – כי המטבח הזה נבנה ועוצב אחרת.

החדש פוגש את הישן מבלי לבטלו

כמו כן, לאור היותה של ארץ המגף וותיקה ועתיקת יומין, אך כזו שגם מהווה אבן פינה משמעותית ככל שזה נוגע לחדשנות עיצובית או מודרנית, גם בעיצוב המטבח קיים פיוז'ן מיוחד בין חדש לישן, אך כזה שלא מסתכם או מוביל להקטנתו של מי מבין השניים.

רוצה לומר, מטבחים איטלקיים הם כאלו שמאפשרים לך להרגיש את המסורת העמוקה שקיימת באותו מטבח עתיק, לצד שילוב של כלים וטכניקות מהעת הנוכחית. דוגמה טובה לכך היא מגוון הרב של מקומות האחסון הנגישים שקיימים במטבח איטלקי, כאלו שמראים את הנגישות הרבה שהיא בגדר חובה במטבח שאפשר לרדת בו לדקויות מפתיעות.

דלתות הזזה על פני דלתות פתיחה

יתרה מכך, מטבחים איטלקיים ידועים בתור מטבחים בהם ניתן לפתוח ארונות או חללי אחסון באמצעות הזזה ולא דרך דלתות פתיחה. יש כאלו אשר משייכים תכונה זו לרצון לשמור על כמה שיותר מנפח המטבח פתוח ולא לערב דלתות שיכולות לשמש כחוצץ בתוכו, בעוד שאחרים סבורים שהמעבר לפתיחה עליונה על פני שיטת ציר סטנדרטית נובע מן הרצון לבדל ולסמן מטבחים איטלקיים כשונים בנוף.

מטבחים איטלקיים בהירים מדגם VOGUE

מחפשים מטבח איטלקי? היעזרו בעזרה מקצועית

בנוסף לכך, לאור אין סוף האינפורמציה והחידודים הקטנים שקיימים בתחום המטבחים האיטלקיים רבים אשר מבקשים לרכוש מטבח איטלקי לעתים מקבלים החלטות שאינן הולמות את תנאי הבית הפרטי שלהם, כאשר במקרה שכזה מומלץ ונכון להיעזר בסיוע מקצועי מבעוד מועד.

הכוונה באותו סיוע הוא לקיים שיחות ייעוץ עד כדי ליווי מלא מטעם גורמי מקצוע שיכולים לבחור את המטבח עבורכם ובכך להבטיח שקיבלתם את ההחלטה הנכונה והמותאמת ביותר ל- ד' אמות ביתכם.

מטבחים איטלקיים כמטבחים האידיאליים כיום

כמו שאפשר להסיק מן הכתוב לעיל, מטבח איטלקי הוא לא בכדי מהאפשרויות הנפוצות והאהובות ביותר על הישראלים בפרט והעולם המערבי בכלל בשנים האחרונות, כבחירה עיצובית שמאפשרת לבעליה לשים במרכז את החיבה לאוכל, כמו גם להפוך את המטבח לאזור שהייה נעים מרשים ושמעיד רבות על בעלי הבית.

בנוסף לכך, למטבחים איטלקיים קיימים מאפיינים ייחודיים ומסורתיים אשר מוסיפים להם יוקרה ומשווים למטבח הווי ואווירה שלא קיימת במרבית סוגי המטבח האחרים, מודרניים ועתיקים כאחד.

לעומת זאת, חשובה במיוחד ההקפדה על בחירת מטבח באמצעות איש מקצוע מיומן או כזה שיכול להבטיח שההחלטה שתקבלו בנושא תעשה בסום שכל ובהתאם למצב הבית שלכם, כאשר אף פעם לא מאוחר מדי לפנות לשיחת התייעצות שיכולה לפעמים לחסוך עשרות אלפי שקלים.

מאמרים נוספים בנושאי מטבחים

מטבחים שחורים

מטבחים שחורים

במשך שנים רבות עולם עיצוב המטבח הישראלי נצבע כולו בגווני לבן עדין ונקי. אך בשנים האחרונות

מטבחים מעוצבים לבנים

מטבחים מעוצבים

למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו מדברים על "מטבחים מעוצבים"? מה בעצם מסתתר מאחורי צמד המילים הזה? בסופו

מטבח קלאסי יוקרתי בצבע שחור

מטבחים קלאסיים

בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש של מטבחים קלאסיים. יותר ויותר אנשים מעדיפים לחזור לפשטות והנוחות של

עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

תהליך עיצוב המטבח מכסה הכל, החל מהבנת המגמות העכשוויות של עיצוב מטבחים ועיצוב חלל דינמי, דרך

מטבחי פרובנס בצבע לבן

מטבחי פרובנס

מה יש במטבחי פרובנס שהופך אותם לכל כך מיוחדים וקסומים? כשמדברים על מטבחי פרובנס, כדאי לדעת

מטבח אנגלי שחור עם עץ

מטבח אנגלי

6 דרכים לקבלת מראה של מטבח אנגלי מסורתי סביר להניח שרוב האנשים שחושבים על מטבח אנגלי

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

/ 5.

צור קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן