מטבח אנגלי

6 דרכים לקבלת מראה של מטבח אנגלי מסורתי

סביר להניח שרוב האנשים שחושבים על מטבח אנגלי מסורתי, רואים בעיני רוחם מטבח קלאסי שנבנה אי שם במאה הקודמת (או בזו שלפניה), המאופיין בעיטורים מתוחכמים ומאופקים, לוח צבעים מאופק והתמקדות בפונקציונליות, בדיוק מהסוג שמציגים לנו בדרמות בריטיות ובסרטים אנגלים.

אם הסגנון הקלאסי הזה מושך אתכם, העיצובים המודרניים של המטבח האנגלי ימצאו חן בעיניכם עוד יותר. ישנם כמה סימני היכר למטבח אנגלי, שכדאי שתשקלו ליישם בחלל.

פנינו למומחי עיצוב המטבחים של דא קוצ'ינה, והם סיפרו לנו כל מה שצריך לדעת כדי לתת למטבח שלכם מראה אנגלי מסוגנן ומותאם לזמננו.

מטבח אנגלי שחור עם עץ

1. שמרו על צבעים פשוטים

עד תחילת המאה ה- 20, המטבחים היו נחלתם של עוזרי הבית, ולכן נצבעו בצבעים פרקטיים ולא 'ראוותנים'. הצבעים שנבחרו היו טבעיים מאוד, ובאופן מסורתי, המטבח האנגלי נצבע בצבע אחד בלבד, זהה לצבע של קירות המטבח.

לעיתים קרובות המטבחים נצבעו בגימור מט, אך כיום נפוץ לראות גימורים שנצבעו במברשת, מכיוון שהאנגלים מעדיפים פחות את הגימור התעשייתי של הצבע המרוסס. בגימור המוברש הם מעניקים מראה של מגע יד אנושית, ומשיגים מראה שניתן לחדש בקלות, גם אם הצבע מראה סימני התיישנות.

2. השתמשו בחומרים מסורתיים וטבעיים

שימוש באבן ושיש עם ליטוש מבריק עדין או עץ עם גימור של ברק עדין, ברזל ללא לכה או זכוכית חלבית הם מסוג החומרים שמאפיינים ת המטבח האנגלי. שוב, גם בבחירת החומרים, האנגלים מעדיפים מראה אותנטי, שמרגיש כאילו המטבח נוצר בהזמנה אישית ללקוח והוכן עבורו במיוחד על ידי אמן מטבחים.

3. התמקדו בפונקציונליות

מטבח אנגלי הוא התגלמות הסימטריה וסדרי האדריכלות הקלאסיים. אף על פי שאלו עברו תמורות לאורך השנים, מה שנותר בעינו הוא הדגש על הפונקציונליות, שצריך להיות בראש סדר העדיפויות עבור מי שרוצה מטבח בסגנון אנגלי.

4. עצבו ארונות כרהיטי מטבח מעוצבים

הגישה הפרקטית מתבטאת כמעט בכל נקודה במטבח האנגלי, אך היופי והייחודיות באים לידי ביטוי במבנה הארונות. מטבחי יוקרה מסוגננים בעיצוב אנגלי מסורתי מזוהים עם ארונות שמעוצבים כמו רהיט. לצד הפרקטיות שהם מציעים, הם מעוצבים כרהיט דקורטיבי, שמשתלב בצורה כמעט פיוטית בחלל.

מטבח אנגלי שחור

5. הוסיפו מזווה

ארונות אינם נפוצים במטבח האנגלי כמו אצל הישראלי הממוצע, אך המזווה הוא חלק בלתי נפרד ממנו. באופן המסורתי, ארון המזווה מכיל פתחי אוורור שיוצאים אל הצד הקריר של הבית.

מכיוון שאצל האנגלים נהוג לאחסן מוצרים כמו גבינות וביצים, שבחום והלחות הישראלים לא היו שורדים מחוץ למקרר. באקלים המקומי שלנו המזווה משמש לאחסון של פריטי מזון יבשים וכאלו שנעשה בהם שימוש תדיר.

6. הוסיפו אי במרכז החלל

האי הוא בין המאפיינים הבולטים שניתן מיד לזהות בכל מטבח שמעוצב בסגנון אנגלי. בין אם הוא על גלגלים, מתרומם מעל הריצפה, צמוד לה או צמוד בפאה אחת לאחד מקירות המטבח, בלעדיו לא תוכלו באמת להכריז שהמטבח שלכם מעוצב בסגנון אנגלי.

המטבחים האנגלים המסורתיים היו גדולים מאוד, מוקמו במרכז החלל ורופדו מכל הכיוונים במגירות וארונות. מרביתם כללו גם כיורים. אולם, אם בפרקטיות עסקינן, כדאי ליצור פתרונות שיאפשרו לשבת סביב האי, ולנצלו גם כשולחן אוכל, ולא רק כמשטח עבודה ואחסון.

האם מטבח אנגלי הוא מטבח קטן יותר?

באופן כללי, מטבחים אירופאים, ובכללותם גם מטבח אנגלי, הם קטנים יותר. כמות הנפשות במשפחה ממוצעת באנגליה קטנה מכמות הנפשות של המשפחה הישראלית הממוצעת, ובהתאם לכך גם הצרכים שונים. מסיבה זו, המטבחים האנגלים שמעוצבים בישראל לא עומדים ברף הזה, אלא אם זה מתאים לדרישות ולצורכי הלקוח.

מאמרים נוספים בנושאי מטבחים

מטבח קלאסי יוקרתי בצבע שחור

מטבחים קלאסיים

בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש של מטבחים קלאסיים. יותר ויותר אנשים מעדיפים לחזור לפשטות והנוחות של

עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

תהליך עיצוב המטבח מכסה הכל, החל מהבנת המגמות העכשוויות של עיצוב מטבחים ועיצוב חלל דינמי, דרך

מטבחי פרובנס בצבע לבן

מטבחי פרובנס

מה יש במטבחי פרובנס שהופך אותם לכל כך מיוחדים וקסומים? כשמדברים על מטבחי פרובנס, כדאי לדעת

מטבח יוקרתי בצבע שחור

מטבחי יוקרה

מטבחי יוקרה הפכו בשנים האחרונות לחלומם של ישראלים רבים, כאשר לאור מקומו הרם במעלה של אוכל

מטבח איטלקי doimo cucine מדגם EASY בצבעי לבן ושחור

מטבחים איטלקיים

מה מאפיין מטבחים איטלקיים? איטליה היא מהמדינות המפורסמות בעולם כיום, כארץ ששינתה דרמטית את האנושות והותירה

חידוש מטבחים

חידוש מטבחים

מטבח נחשב לאחד האזורים המרכזיים והחשובים בבית, אם לא המרכזי מכולם. הבעיה היא שאין כיום מטבח

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

/ 5.

צור קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן