מטבחים קלאסיים

בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש של מטבחים קלאסיים. יותר ויותר אנשים מעדיפים לחזור לפשטות והנוחות של מטבח בעיצוב קלאסי ולנטוש את העיצובים המודרניים המתוחכמים. המטבח הקלאסי נוח לשימוש, נראה יפה ואלגנטי והוא מתאים לשנים רבות של שימוש. אבל מה המשמעות שלו בעצם?

מה זה מטבח קלאסי?

מטבח קלאסי הוא מטבח שמעוצב בקווים פשוטים וישרים ובאופן פרקטי. הוא לרוב אינו מתיימר להכיל חללים נסתרים מתוחכמים או את כל חידושי הטכנולוגיה. הייחודיות שלו באה לידי ביטוי בשני מישורים: בתחום העיצוב ובתחום האבזור שבו.

המטבח הקלאסי שונה ממטבחים שנכנסו בשנים האחרונות לאופנה בעיצובים כאן בארץ, כמו המטבח הכפרי, האיטלקי, הצרפתי או המודרני.

סוגי מטבחים קלאסיים

מטבח קלאסי הוא בעצם שם כולל למגוון סוגי מטבחים, שהמאפיין של כולם הוא הפשטות והפונקציונליות של המטבח.

כך למשל, סוגי מטבחים קלאסיים יהיו:

סוגי מטבחים קלאסייםתיאור
מטבח קלאסי סטנדרטימטבח קלאסי שמעוצב בפשטות ומסודר באופן שקל להתמצא בו. אין דגש על הסתרת חלק מהציוד או על עיצוב מיוחד – הכל פונקציונלי ופשוט
מטבח קלאסי מודרנימטבח שמסודר על פי עקרונות המטבח הקלאסי, כלומר קווים פשוטים, חוסר תחכום באחסון ובסידור אביזרי המטבח, אך בעיצוב מודרני- באמצעות שימוש במינימליזם למשל, בצבעים בהירים ובמיעוט של ציוד וכלים שאינם מוסתרים
מטבח קלאסי בסגנון וינטאג'מטבח בקווים קלאסיים אך עם ריהוט ויקטוריאני, שנחשב יחסית עמוס בחלל, העיצוב לא יהיה פשוט כמו שניתן לצפות ממטבח קלאסי אך קווי הבנייה של המטבח, הארונות הכיורים והציוד יהיו כאלו

דוגמאות למטבחים קלאסיים

היתרונות של המטבח הקלאסי

למטבח הקלאסי יש יתרונות רבים, נמנה חלק מהם:

  • פשטות – ככל שהמטבח מאורגן בפשטות יותר, יותר נוח להתמצא בו לארגן אותו מחדש במידת הצורך. יתרון נוסף של הפשטות הוא שבמידת הצורך אם נדרש להחליף חלק מסוים במטבח יהיה קל וזול יחסית לעשות זאת.
  • התאמה עיצובית – בשונה ממטבח כפרי או צרפתי, עיצוב של מטבח קלאסי יכול להתאים לכל חלל ולכל מבנה בו הוא נמצא. מטבח שמעוצב ככפרי אבל נמצא במבנה שאינו מעוצב כך נראה פחות מרשים ומעוצב וההשקעה בנראות שלו לא באה לידי ביטוי בפועל
  • עלות – מטבחים קלאסיים לרוב יהיו זולים יותר ממטבחים אחרים. הסיבה העיקרית לכך היא שיש חברות רבות המתמחות במטבחים קלאסיים ולכן המחירים אטרקטיביים. מטבח צרפתי למשל יעלה הרבה יותר בגלל שיש צורך לייבא חלקים מיוחדים ובגלל שאין הרבה מקומות שמתמחים בעיצוב כזה.

איך בוחרים מטבחים קלאסיים?

כאשר באים לבחור מטבחים קלאסיים, חשוב לחשוב היטב קודם לכם מה הצרכים שהמטבח בא לענות עליהם: לאיזו כמות אנשים מכינים בו אוכל ובאיזה תדירות, כמה אנשים מבשלים בו ביום-יום, כמה מקומות אחסון צריך שיהיו בו וכדומה.

בזכות פשטות העיצוב, כדאי להתייעץ עם מספר מומחים במטבחים קלאסיים ולראות מה הם מציעים, ואם ההצעה שלהם מתאימה לכם ומתיישבת על הרצונות והצרכים שלכם.

בשלב הבא יש לקחת בחשבון את המחיר- כמה אתם מוכנים להוציא על המטבח, על חומרי הבסיס למתקנים שבו ואיזו חברה עומדת בגובה התקציב שלכם.

לסיכום

עיצוב מטבחים לא זהה בכל המטבחים, למרות שלפעמים נראה שכל המטבחים הם אותו הדבר. מטבחים קלאסיים הם מטבחים פשוטים, נוחים ואהובים מאוד. מטבח קלאסי יכול להיות גם מעוצב ואלגנטי, אך שקווי היסוד שלו יהיו פשוטים ובסיסיים. מטבחים כאלו יכולים לחסוך סכומי כסף גדולים ולהתאים בכל שלב בחיים ולכל סידור מחדש של המטבח, אם יהיה בכך צורך.

מאמרים נוספים בנושאי מטבחים

עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

תהליך עיצוב המטבח מכסה הכל, החל מהבנת המגמות העכשוויות של עיצוב מטבחים ועיצוב חלל דינמי, דרך

מטבחי פרובנס בצבע לבן

מטבחי פרובנס

מה יש במטבחי פרובנס שהופך אותם לכל כך מיוחדים וקסומים? כשמדברים על מטבחי פרובנס, כדאי לדעת

מטבח אנגלי שחור עם עץ

מטבח אנגלי

6 דרכים לקבלת מראה של מטבח אנגלי מסורתי סביר להניח שרוב האנשים שחושבים על מטבח אנגלי

מטבח יוקרתי בצבע שחור

מטבחי יוקרה

מטבחי יוקרה הפכו בשנים האחרונות לחלומם של ישראלים רבים, כאשר לאור מקומו הרם במעלה של אוכל

מטבח איטלקי doimo cucine מדגם EASY בצבעי לבן ושחור

מטבחים איטלקיים

מה מאפיין מטבחים איטלקיים? איטליה היא מהמדינות המפורסמות בעולם כיום, כארץ ששינתה דרמטית את האנושות והותירה

חידוש מטבחים

חידוש מטבחים

מטבח נחשב לאחד האזורים המרכזיים והחשובים בבית, אם לא המרכזי מכולם. הבעיה היא שאין כיום מטבח

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

/ 5.

צור קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן