תכנון מטבח

תכנון מטבח הוא אחת המשימות החשובות והמאתגרות בתכנון בית וזאת בשל המאפיינים הייחודיים של חלל זה. מדובר בחלל מרכזי בבית שבדרך כלל חשוף למי שנמצא בשטחים המשותפים בו, כאשר יש לו מצד אחד תפקיד פונקציונלי חשוב ותנאים מיוחדים (כגון חום ולחות) וכן יש חשיבות רבה לעיצובו. כיצד נתחיל לעצב את המטבח, וכמה זה צפוי לעלות לנו?

דא קוצ'ינה מטבחים – תכנון מטבחים עדכניים לשנת 2024

דא קוצ'ינה היא החברה המובילה בישראל בתחום עיצוב מטבחים והיבואנית הבלעדית של המותג האיטלקי Doimo Cucine.

החברה מציעה ללקוחותיה מגוון מטבחים בסגנונות העיצוביים המובילים: מטבח זכוכית, עץ, לבן, צעיר, אנגלי, קלאסי כפרי וברוטאליסטי דמוי בטון.

בתוך המגוון תוכלו למצוא את המטבח שישרת את הצרכים שלכם ויתאים לאורח חייכם וטעמכם האישי.

תכנון מטבח בשנת 2024
תכנון מטבח בשנת 2024

תכנון מטבח מתחיל במיפוי הצרכים שלכם

תחילתו של תכנון המטבח החדש שלכם הוא הבנת הצרכים והרצונות שלכם. אחת הדרכים האפשריות לעשות זאת היא באמצעות מבט על המטבח הנוכחי שיש לכם, בין אם זה אותו מטבח שאתם מעוניינים לשפץ ולחדש ובין אם זה מטבח בדירה שאתם עוברים ממנה.

שבו במטבח, הסתכלו סביבכם ושאלו את עצמכם – מה עובד לנו במטבח הזה? מה לא? מה אנחנו מעוניינים לשנות ולשפר? האם חסר לנו מקום אחסון? הגישה נוחה בין חלקיו השונים של המטבח? האם העיצוב הוא לרוחנו?

אפיון המטבח הנוכחי שלכם והבנה האם ובאיזו מידה הוא עונה כל הצרכים שלכם תסייע להגדיר את הצרכים מהמטבח החדש.

מדידות החלל למטבח החדש

תכנון המטבח לא יכול להיות מנותק מהמרחב. חשוב לערוך מדידות בחלל החדש ולהבין אם החלומות שלכם יכולים להתאים למציאות בשטח כפי שהם, או שנדרש להתאים אותם במידה כזו או אחרת. כאן זה הזמן לקחת סרט מדידה ולבדוק את האורך והרוחב של החלל והקירות השונים, ולשרטט על נייר את מידות המטבח.

בחירת סגנון עיצובי למטבח

זה הזמן שלכם להגשים חלום ולקבל את המטבח שתמיד רציתם. לכולנו יוצא לפעמים לעלעל בקטלוגים ולראות את הפער בין מה המטבח שיכול להיות לנו לבין מה שיש לנו בפועל, אבל זה לא חייב להיות כך. זה בדיוק הזמן להיחשף לכמה שיותר סגנונות ותמונות שיסייעו לכם להבין מהו הסגנון המועדף עליכם.

שאלו את עצמכם מהם הגוונים האהובים עליכם? האם מדבר אליכם מטבח בסגנון מודרני, עם קווים מדויקים ומהוקצעים? אולי אתם מעדיפים מטבח בסגנון כפרי ומלא באופי חם? האם אתם אוהבים שימוש בזכוכית ומתכות?

לפני שתבחרו את הסגנון המתאים לכם אנו ממליצים לבדוק גם על מטבחי יוקרה ועל מטבחים קלאסיים.

בתכנון מטבח חשוב לשים לב גם לתאורה

תאורה היא מהאלמנטים החשובים בעיצוב כל חדר, ובתוך כך גם במטבח. שימו לב שהתאורה שתבחרו תשרת אתכם בעת העבודה במטבח, ולכן חשוב להתייחס למיקום התאורה ביחס למיקום משטחי העבודה שלכם – שאלו בדרך כלל אזור הכיריים, הכיור והשיש.

כמו כן, מלבד התאורה לצרכים פונקציונליים אתם תרצו גם תאורה שתיצור את האווירה המיוחדת ולכן שווה להוסיף תאורה במקומות ספציפיים כגון האי במטבח, ארונות תצוגה וכדומה.

שאלות ותשובות נפוצות בתכנון מטבח

אנחנו חברה עם מוניטין מעולה כבר שנים רבות והיבואנים הבלעדיים של המטבחים האיטלקיים – Doimo Cucine. אצלנו “הלקוח הוא ראשון במעלה”. זו לא סיסמה. זו דרך חיים!
התכנון תמיד מתחיל באפיון המטבח ומיפוי של הצרכים הדרושים לכם. לאחר מכן חשוב לקחת בחשבון את מדידות החלל הקיים וכמובן לבחור סגנון עיצובי למטבח.
טרנדים בתכנון מטבחים משתנים כל הזמן אך 3 הסוגים הפופולריים ביותר הם מטבחים בסגנון מודרני, מטבחים בסגנון איטלקי ומטבחים בסגנון קלאסי.
כמה מהטעויות הנפוצות ביותר כוללות: לא לוקחים בחשבון את שטח האחסון הנדרש, מתכננים שטח יותר מידי גדול או קטן לדלפק, לא לוקחים בחשבון את עמדות הבישול הנדרשות, לא מתאימים את העיצוב לחלל החדר, בוחרים תאורה היוצרת אווירה מיוחדת מבלי להתחשב בפונקציונלית ועוד טעויות רבות שעליהן אפשר לדבר עוד שעות ארוכות.

/ 5.

צור קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן